AKTÜATÖR GÜVENLİK KİLİDİ

AKTÜATÖR GÜVENLİK KİLİDİ

Facebook Twitter Google Plus

Aktüatör güvenlik kilitleri QL ve GL vana kilitleriyle aynı prensipte çalışır. Özellikle aktüatör monte edilmiş olan vanalar ile manuel olarak çalışan vanaların birlikte yer aldığı veya hat sonlandırmanın bulunduğu çoklu vana sistemlerinde kullanılmaktadır. Aktüatör Güvenlik Kilidinde üç faklı kilit bir arada kullanılmıştır. Bu sayede vanalarınız üzerinde tam bir kontrol sağlanmakta ve işlem sırasının takibini zorunlu kılmaktadır.
Hattın sonlandığı bölgelerdeki vanalar ise tahliye işlemleri için büyük öneme sahiplerdir. Bu vanaların güvenlik ve kontrolü için tasarlanmış olan aktüatör güvenlik kilitleri ile tahliye işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

DİZAYN ÖZELLİKLERİ

Üç ayrı kilit sistemine sahip olan Aktüatör Güvenlik Kilidinin ilk parçası olan El çarkı sürücüsü (Handwheel Drive - HWL) manuel kontrolü geçersiz kılmak içindir. Güvenlik kilidinin ikinci bileşeni olan anahtar değişim biriminin (Actuated Key Exchange – AKE) amacı ise işlem sırasının doğru bir şekilde yapılmasını  aağlamaktır. El çarkı sürücüsü için kullanılan anahtar değişim birimine takılır. Takılan
anahtar AKE üzerinde kalırken sıradaki kilidi açacak olan anahtar alınarak sıradaki işlem gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sırasının takip edilmesi sağlanmaktadır. Anahtar kilit ünitesi (Switch Lock Unit - SLU) ise QL ve GL kilitleri gibi vananın kontrolünü sağlamak içindir.


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm