Kontrol Üniteleri

Kontrol Üniteleri

Facebook Twitter Google Plus

Kontrol Ünitesi RP 5330

prislIPV1

Açıklama
Kontrol ünitesi RP 5330, tüm dahili parçaların sabitlendiği ve kasası arka tarafa, kontrol ünitesini duvara veya bir standa sabitlemek için M 16 vida dişi ile dört deliğe sahip olan sağlam bir kutudan oluşur. Bu durumda, sadece mekanik hasara, yetkisiz çalışmaya ve çevrenin (toz, nem vb.) Etkilerine karşı koruma görevi görür.
Basınçlı boru hatlarının bağlantısı için kasanın alt kısımlarında 3 adet bağlantı (32x6 boru) bulunmaktadır. Kontrol ünitesinde 1 ila 3 basınç yükleme noktasına vardır ve değerleri birbirinden farklılık gösterebilir. Gövdenin üst kısmında hava kontrolü için bir giriş (dişli M22x1.5, dış), manyetik vanayı beslemek için kablo (230V / 50Hz) ve yükleme için iki çıkış ve hava tahliyesi için 2 çıkış (dişli M27x1) vardır Hava basıncı sürekli olarak kontrol ünitesine verilmelidir. Uygun bağlantı kablosu ve bir anahtar bağlayarak, kontrol ünitesini  kumanda odasından çalıştırmak mümkündür. Bu,  bilgisayarla emniyet valflerinin uzaktan kumandalı bir yerden açılmasını mümkün kılar. Yükleme ve boşaltma havası çıkışlarında güvenlik valflerinin bağlı hava silindirleri vardır.
Maksimum ortam sıcaklığı 60 ° C'dir, kısa bir süre için kontrol ünitesi daha yüksek ortam sıcaklığı ile çalıştırılabilir. Sıfırın altındaki sıcaklıklarda ortamda uygulama yapılması durumunda, üniteyi bir ısıtıcı ile donatılabilir. Bu kurulum üreticiye danışılmalıdır.
Kontrol ünitesi ayarlanır ve işlevi fabrikadan sevk öncesinde siparişte belirtilen açılış basınç değerleri üzerinde test edilir. Ayarlama, herhangi bir izin verilmeyen enterferansa karşı güvence altına alınmıştır.

Uygulama
Kontrol ünitesi RP 5330, SIZ 1508 tip vanaları kontrol etmek için tasarlanmıştır. Üretimi esnasında bütün ayarları yapılan sistem tesiste vananın güvenle çalışması için hazır durumda teslim edilir.

Açıklama
Duvara sabitlenen uzaktan sinyalizasyon, mikro anahtar ve kol mekanizmasından oluşur. Emniyet valflerinin, "açık" ve "kapalı" konumlarını sinyal verdiği uzak çalışma yerinden aktivitesinin kontrolüne hizmet eder. Mikro şalterin hassasiyeti 0,5-1 mm' hareketi bile kaydetmeyi sağlar. Uzaktan sinyalizasyon, 600 ° C'ye kadar ortam sıcaklığında çalışabilir. Özel bir istek üzerine teslim edilir, ancak kablo asla teslimatın bir parçası değildir.

Catalogue sheets
02-07.2 Control Unit RP 5330 CZGBRUSPL

 

 

Kontrol Ünitesi RP 5330

RP5340

Uygulama
Pnömatik kontrol ünitesi (sadece bir sonraki CU) RP 5340, LDM Česka Trebova Ltd.Şti. Tarafından üretilen tam kaldırma yaylı emniyet valflerinin (sadece SV için) ek SiZ 1508 ve PV 1509 ek yüklemelerinin kontrolü için tasarlanmıştır. SV hava tüpü ile donatılmış. CU hala üretilen CU RP5330'u değiştirir, ana iyileştirme daha düşük basınçlı hava tüketimi ve daha kolay açılış basıncı ayarıdır.
CU RP 5340, sadece korunan  normal çalışma koşullarında değil, aynı zamanda hava basıncı kesintisi durumunda (basınç olmadan) SV'nin açılma basıncını ayarlamak için SV'nin açma basıncını ayarlama olasılığı olarak, önceki tipteki tüm yararlı fonksiyonları korur. Açma basıncı ve "Kaldırma" hava basıncı ile SV'nin uzaktan kumandası arasındaki ilişkiyi kullanarak normal çalışma koşulu. Bir kontrol ünitesi iki emniyet vanasını çalıştırabilir. 

 

Catalogue sheets
02-07.4 Control unit RP 5340 CZGBRUSPL


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm