PV1509

PV1509

Facebook Twitter Google Plus

PV15091

Full-lift safety valves with additional loading
Inlet: DN 65 to 350, Outlet: DN 100 to 600

Açıklama
Açılı yapıdaki Gövde tasarımı kaynak ağızlı veya flanşlı bağlantıya sahip emniyet vanalarıdır. Giriş portu nozul tipindedir, çıkış portu uzatılmıştır. Valf gövdesinde, yük taşıyıcı yapıya valfin tutulması ve reaksiyon kuvvetlerinin emilmesi için kaynaklı çıkıntılar bulunmaktadır. Daha güçlü kaldırma kuvvetine ulaşmak için ek bir düzleme sahip olanplug, yay ve basınçlı hava silindiri vasıtasıyla yuvaya bastırılır. Kaldırma ve yükleme havalarının, kontrol ünitesinden hortumlar aracılığıyla beslendiği basınçlı hava silindirinin içinde hareket eden bir diferansiyel piston bulunmaktadır. Valf, üreticisi tarafından, müşterinin siparişinde belirtilen açılış basıncına ayarlanır  Set basıncı mühürlenerek izin verilmeyen bir ayarlama girişimine karşı güvence altına alınmıştır. Sipariş esnasında bağlantı flanşlarının ve kaynak uçlarının boyutları üretici ve müşteri arasındaki anlaşmadan sonra belirtilir. Kaynak uçları standart olarak ČSN 13 1075'e karşılık gelir, flanşlar standart olarak ČSN EN 1092-1 (2/2003) [veya 13 1060 (7/1985)] değerine uygundur.

Uygulama 

Ek yüke sahip tam kaldırma emniyet valfi, izin verilen sınırın üzerindeki izin verilmeyen basınç artışına karşı bir basınçlı ekipmanın (buhar kazanları, basınç boru hatları, buhar istasyonları, basınçlı kaplar, türbin ekstraksiyonu vb.) Otomatik olarak korunması için tasarlanmış bir valftir.
SiZ 1508 tipi emniyet vanası konstrüksiyonu ve garantili çıkışı, Prag'daki Český úřad bezpečnosti práce (Çek Emniyet İşleri Enstitüsü) tarafından ref. 24 Eylül 1969 tarih ve 1699 / 0,50 / 69 sayılı seri. SiZ 1508 tipi vanalar, ČSN 07 0620'ye göre onaylanmış buhar kazanları ekipmanına dahil edilmiştir. Boru hattındaki kayıp, giriş boru hattındaki açma basıncının% 3'ünü ve çıkış hattındaki% 25'ini geçmez.
Güvenlik vanaları SiZ 1508 su buharı, hava ve agresif olmayan gazlar ve buharlar için tasarlanmıştır. En yüksek sabitleme ortamı sıcaklığı 575 ° C'ye kadar. Valfler, çevre sıcaklığında 80 ° C'ye kadar toz ortamında sürekli olarak çalışabilir. 
Valfler teslim edilir ve aksesuarları, yani kontrol ünitesi ve havalandırma sistemi ile birlikte çalıştırılmalıdır. Bu koşullar korunursa, kullanıcılar korunan ekipmanın güvenliği, güç enerjisi tasarrufu ve giriş maliyetlerinin hızlı geri dönüşünde% 100 kesinlik bekleyebilirler. Tekli parçalar sadece daha önce teslim edilen ekipmanın değiştirilmesi durumunda teslim edilebilir.


Vana fonksiyonu
Emniyet valfi kontrol ünitesi tarafından kontrol edilir. Kontrol ünitesi herhangi bir nedenden dolayı hizmet dışı bırakılırsa, sadece istisnai olarak acil bir durumda çalışabilir (basınç havası arızası, kontrol ünitesi arızası vb.). Böyle bir durumda daha uzun çalışma veya tekrarlanan servis, titreşim ve sızıntı nedeniyle valf servis ömrünü hızlı bir şekilde azaltabilir.
Açma basıncı değerine ulaştıktan sonra, kontrol ünitesi havayı basınçlı hava silindiri pistonunun üstündeki boşluğun dışına çıkarır. Disk üstündeki yay kuvveti ve emniyet valfı üzerinde etkili olan hava basıncı artı sabitleme orta basıncı daha sonra tam kaldırma için hızla açılır. Basınç düştüğünde, tüm eylem tersine döner. Hızlı açılış ve kapanış, vanaların sadece iki ana özelliğidir.
Kontrol hava basıncı arızası durumunda, kuvvet sadece sabitleme ortamı basıncı tarafından indüklenir. Valf açıklığı, daha önce tarif edilen duruma kıyasla kıyaslanamayacak şekilde daha yavaş çalışır. Bunun bir sonucu olarak, seat aşırı gergin ve yıpranmış olabilir..
 

Catalogue sheets
02-07.3 Full-lift safety valve with additional loading, type PV 1509 CZGBRUSPL


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm