RD 102v - 103 V

RD 102v - 103 V

Facebook Twitter Google Plus

RD1RD 102 V / RD 103 V 

Self-acting regulators of outlet pressure 
DN 15 to 50, PN 16, Kvs 2 to 20 m3/h

Açıklama
Çıkış basıncı kontrolü yapan kendinden hareketli RD 102 V ve RD 103 V'nin  valfleri, akışkan basınçını indirgenmek ve istenen değerde tutmak için tasarlanmış valflerdir. Bu işlev, bir taraftan uygulanan basıncın etkisine maruz kalan ve diğer taraftan yay ile kontrol edilen diyafram tarafından sağlanır. Diyaframın yön değiştirmesi ile, vana akış geçişini kısıtlar yada arttırır ve bu sayede basınç dengesini sağlar.. Basınç dengeli plug sayesinde, giriş basıncının değeri çıkış basıncı değerinin değişmesinden etkilenmez. Regülatör, gerekli çıkış basınç değerinin okuyabileceği manometrelerle donatılmıştır. Boru hattından ekstraksiyondan gelen basıncı düşürme girişine sahip olan model, impuls borusuyla birlikte tedarik edilir.

Uygulama
Bu vanalar, ısıtma, su endüstrisi, ve gazlarda 140 ° C'ye kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu regülatorler ile başka bir ürüne ihtiyaç duymadan hat basıncının ayarlaması hassas şekilde yapılabilir.

Proses medyası
RD 102 V, RD 103 V serisi vanalar, hava, su, düşük basınçlı buhar gibi gazlar ve sıvılar için tasarlanmıştır (sadece RD 102 için geçerlidir) ve valf iç kısımlarının malzemesiyle uyumlu diğer ortamlar . Bu valf yağ için uygun değildir. Orta asitlik ve alkalilik pH 4.5 ila 9.5 aralığını aşmamalıdır. Valfın uzun süreli sızdırmazlığını sağlamak için, üretici tarafından vanadan önce bir filitreyi boru hattına takılması önerilmektedir. Ayarlanan değerin üzerindeki basıncının artmasının  sistemde önemli bir hasara yol açabileceği durumlarda , bir emniyet vanası ile hattın extra güvenliği sağlanmalıdır.

Catalogue sheets
01-01.1 Self-acting regulators of outlet pressure CZGBDRUSPL


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm