QL VANA KİLİTLERİ

QL VANA KİLİTLERİ

Facebook Twitter Google Plus

Çeyrek turlu vanalar 90° lik bir açı içerisinde çalışmaktadır ve vananın kontrolü bir kol aracılığıyla sağlanır. Bu kolun çalıştığı aralık dar olduğundan vananın istenilen açıklığa ulaşması için kolun konumunun çok iyi ayarlanması gerekir. Bu ayarlamadan emin olabilmek ve vananın ayarını koruyabilmek için mekanik kilitleme kesin sonuç veren bir sistemidir.

Çeyrek turlu vanaların mekanik olarak kilitlenmesi için tasarlanmış olan QL vana kilitleri kolay montajı ve hemen devreye alınabilmesiyle hızlı ve etkili bir çözüm sunmaktadır.

QL vana kilitleri akış devam ederken bile montajı yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kolay bir prosedür ile gerçekleştirilen montaj işlemi için vananın üzerindeki kol sökülerek işe başlanır. Vananıza uygun olarak tedarik edilen aparatlardan kilit adaptörü monte edilir. QL vana kilidi adaptörün üstüne yerleştirilir ve sabitlenir. Vanayı açık konuma getirip ayar vidası sıkılarak açık konum tanımlanmış olur. Aynı şekilde vananız tam kapalı konuma getirilip ayar vidası sıkıldığında da vananız için kapalı konum tanımlanır. Çift anahtara sahip QL vana kilitleri için tanımlanan bu prosedür; tek anahtara sahip olan QL kilitleri için de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Çift anahtarlı kilitlerden tek farkı; kilit tek anahtara sahip olduğundan sadece açık veya kapalı konum için tanımlama yapılmaktadır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

> 316 Paslanmaz Çelik.
> Dayanıklı gövde yapısı.
> Tüm iklim koşullarında güvenli.
> Tek veya çift anahtar seçenekleri.
> Kilidin takılacağı vanada modifikasyon gerekmez.
> Tüm kolla kontrole sahip vana tipine ve modeline uygundur.
> Tesis çalışmaktayken kurulumu yapılabilir.


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm