Seyyar Aktuator

Seyyar Aktuator

Facebook Twitter Google Plus

Bütün Manual vanalara takılabilen seyyar aktuator ile el kumandalı vanaları motorlu vanaya çevirme maliyetinden kurtulabillirsiniz.

Aktüatörler vanayı kolayca kontrol edebilmenizi sağlayan cihazlardır. Özellikle pozisyonları sürekli değiştirilen vanalar için oldukça işlevseldir. Fakat, sürekli pozisyonları değiştirilmeyen vanalarınız için aktüatör montajı yapılması hem maliyeti arttırmakta hem de kontrol odasında kontrol edilecek çok fazla vana olacağından hata yapılma riskini arttırmaktadır.

Vana Kullanımında verimliliği en üst düzeye çıkarın

EasiDrive ile her türlü manual vanayı dakikalar içinde açıp kapatabilirsiniz.. Manual vanaları elle kapatıp açarken vucüda binen yükün tamamını üstüne alan ek kollar sayesinde kas ağrılarından tamamen kurtulabilirsiniz ve bu sayede günün kalanında kullanacak enerjiniz boşa gitmemiş olur.

 

 

Tüm manuel vanalarınızın tam olarak çalıştırılması EasiDrive ile, pahalı aktüatörlere gerek kalmadan zaman alıcı manual vanaları açma kapama işleminden kolayca ve ekonomik bir çözümle kurtulabilirsiniz. Bütün manual Vanalarınızı sürücü kitleri ile donatın, bir adet seyyar aktuator ile bütün manual vanalarınızı açma kapama yaparak % 80 zamandan kazanın

Vana Kullanımında verimliliği en üst düzeye çıkarın

EasiDrive ile her türlü manual vanayı dakikalar içinde açıp kapatabilirsiniz.. Manual vanaları elle kapatıp açarken vucüda binen yükün tamamını üstüne alan ek kollar sayesinde kas ağrılarından tamamen kurtulabilirsiniz ve bu sayede günün kalanında kullanacak enerjiniz boşa gitmemiş olur.

Bunun yanı sıra; su ve atık su tesisleri, enerji santreri, rafineriler gibi zorlu yerlerde ya da olumsuz iklim koşullarında çalışmakta olan vanalarda sıkışma, paslanma gibi problemler yaşanabilmektedir. Bu durumda, vanalarınızı açmak için aktüatörlerin gücü yetersiz kalabilmektedir.

EasiDrive Harici Aktüatör bu gibi sorunların çözümü için geliştirilmiş bir üründür. Çok turlu vanalarınızın kontrolü için kullanılan harici aktüatörler yüksek tork ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir.

EasiDrive sayesinde, tek bir cihaz ile kolayca vanalarınızı açıp kapatabilirsiniz. Bu sayede, ciddi zaman ve maliyet tasarrufu yaparken bir operatörün yorulması ve buna bağlı yaralanmalar gibi ciddi riskleri ortadan kaldırır.

Portatif Pnömatik Aktüatörler, el çarkına sahip vanalarınızın kontrolünü daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz için tasarlanmış ürünlerdir. %80’e varan zaman tasarrufunun yanı sıra, manuel olarak çalıştırılması zor olan vanalarınız bile tek bir operatör tarafından kolayca çalıştırılmasını sağlamaktadır. Portatif Pnömatik Aktüatör bir hava kaynağına bağlayarak kullanılır. Bu sayede, operatörün fazla güç harcamadan vanayı çalıştırması sağlanır. El çarkı ile çalışan vanalara uygun olarak monte edilen kitler sayesinde tek bir portatif aktüatör ile tüm el çarkı ile çalışan vanalarınızı kontrol edebilirsiniz. Vana boyutluları ve basınç değerleri farklılık göstermekte, bu farklılığa göre de üzerindeki el çarkının boyutu değişebilmektedir. Ayrıca, el çarklarında zaman zaman pas, kir vb. sebeplerden dolayı sıkışma veya zor çalışma gibi sıkıntılar yaşanmaktadır. Portatif Pnömatik Aktüatörler ise hava bağlantısına sahiptir. Bu sayede, açabilmek için yüksek güç ve efor gerektiren bu gibi vanaları bile kolayca açarak operatörlerin yaşayabileceği sırt ve kas ağrılarının önüne geçer.

 

EASIDRIVE

 

ØDaimi aktüatörler yerine düşük maliyetli bir alternatiftir.
ØHava, elektrik veya batarya ile çalışabilmektedir.
Ø950 NM’ye kadar tork üretebilir.
ØHer türlü zorlu iklimde sorunsuz çalışmaktadır.
ØKilitlenmiş veya kısmen sıkışmış vanaların çalıştırılması için idealdir.
ØHer boyutta/tipte vanaya uygundur.
ØOperatör yorgunluğunu ortadan kaldırır ve yaralanma riskini büyük ölçüde azaltır.
ØTamamen taşınabilir bir cihazdır. Bu sayede, bir çok vanayı tek bir harici aktüatörle kontrol edebilirsiniz.
ØÇalışırken vananızı korur ve hiçbir hasara yol açmaz.
 

EasiDrive kullanımı oldukça basit bir cihazdır.

El çarkına sahip vananıza EasiDrive’ı kullanmak için gerekli olan montaj kiti monte edilir.

Montaj tamamlandıktan sonra EasiDrive’ın çalışmasını sağlayan tahrik ekipmanı güç kaynağına bağlandıktan sonra montaj kitine yerleştirilerek çalıştırılır.

Montaj kitleri, EasiDrive’ı kullanmak istediğiniz vanalara göre sipariş edilir.

 

 

Montaj ve reaksiyon kiti konfigürasyonları

Tercih ettiğiniz kiti seçmek için, öncelikle valfinizin yükselen bir gövdesi olup olmadığını kontrol edin. Ardından, manuel valf çalışması için orijinal el çarkını tutmak isteyip istemediğinizi belirleyin.

 

Portable valve actuator on gearbox valve  Portable valve actuator on gearbox valve

Portable valve actuator on valve with rising stem  Portable valve actuator on valve with rising stem

 

 

Modeller EasiDrive portatif aktüatör iki farklı şekilde mevcuttur. Santralin hava sistemine ya da bir elektrik kaynağına bağlanabilir.

 

Pneumatic torque tool

Portable actuator pneumatic torque tool

 

Electric torque tool

Portable actuator electric torque tool

 

Downloads


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm