Bee Line RD 122 D a RD 122 P

Bee Line RD 122 D a RD 122 P

Facebook Twitter Google Plus

RD1221
BEE line

RD 122 D a RD 122 P

Self-acting differential pressure regulator
Self-acting differential pressure regulator with flow limitation
DN 15 to 50, PN 25, Kvs 0,63 up to 32 

Açıklama
Çıkış basıncı kontrolü yapan kendinden hareketli RD 122V akışkan basınçını indirgenmek ve istenen değerde tutmak için tasarlanmış valflerdir. Bu işlev, bir taraftan uygulanan basıncın etkisine maruz kalan ve diğer taraftan yay ile kontrol edilen diyafram tarafından sağlanır. Diyaframa ek olarak uygulanan hat basıncını aktuatöre ileten bir ek boru sistemine sahiptir. Basınçla birlikte Diyaframın yön değiştirmesi ile, vana akış geçişini kısıtlar yada arttırır ve bu sayede basınç dengesini sağlar..Vana içerisine eklenen orifis plakası sayesinde fark basınç sağlanmış olur. Basınç dengeli plug sayesinde, giriş basıncının değeri çıkış basıncı değerinin değişmesinden etkilenmez.  Boru hattından ekstraksiyondan gelen basıncı düşürme girişine sahip olan bu model, impuls borusuyla birlikte tedarik edilir. Ayrıca ayarlı yay sistemi üzerinden istenilen basınç değerinin ayarlanması çok kolaydır. yay baskı dişlisinin İnce dişleri sayesinde hassas basınç ayarı yapılabilir.

Uygulama
Bu vanalar, ısıtma, su endüstrisi, ve gazlarda 140 ° C'ye kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu regülatorler ile başka bir ürüne ihtiyaç duymadan hat basıncının ayarlaması hassas şekilde yapılabilir.

Proses medyası
180 C ye kadar buhar sıcak su ve diğer gaz hatlarında güvenle kullanılabilir. Diyafram ve vana iç aksamının zarar görmesini engellemek için temiz akışkanlarda kullanılmalı yada vanadan önce filitre takılmalıdır. Hat basıncının yükselmesi durumda hatta ciddi hasar görebilecek ekipmanlar varsa hatta ilaveten emniyet vanası kullanılması tavsiye edilir.

 

Catalogue sheets
01-01.2 Self-acting differential pressure regulator
Self-acting differential pressure regulator with flow limitation
CZGBDRUSPL


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm