TAHLİYE KAPAĞI KİLİDİ

TAHLİYE KAPAĞI KİLİDİ

Facebook Twitter Google Plus

Akış hatlarında sistemin temizliği ve güvenliği için; hattın tahliyesini sağlayabilecek bir kapak yer almalıdır. Bu kapaklar acil müdahale edilmesi gereken durumlar için; hattın kolay ulaşılabilecek ve hattaki malzemenin kolay ve hızlı bir şekilde tahliye edilebilecek alanlarında yer almalıdır.
Bu kapakların firma içerisindeki güvenliği ve kontrolü zordur. Yapılabilecek yetkisiz müdahaleler hattınızda
patlamalara varabilecek ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Yaşanabilecek hata ve kazaların önüne geçmek için mekanik bir kilitleme gereklidir. Bu kapakların güvenliğini ve kontrolünü sağlayan Tahliye Kapağı Kilitleri size en güvenilir çözümü sunar. 
Tahliye Kapağı Kilitleri; kapakların arkasına monte edilerek kapağın açılmasını engellemek için kullanılır. Kilit, anahtar olmadan hiçbir şekilde açılamaz ve her türlü zorlanma ya da darbeye karşı dayanıklıdır. Bu sebeple, Tahliye Kapağı Kilidini açık alanda veya fabrikanızdan uzakta yer alan tahliye kapaklarında güvenle kullanabilirsiniz. Tahliye Kapağı Kilidinin ve bağlı bulunduğu kapağın açılmasından önce; kapağın bulunduğu bölge izole edilmeli ve bölge havalandırılmalıdır. Akışın kesilmesi için hatta takılı olan vanalar kapalı pozisyona getirilerek gerekli güvenlik sağlanmalı daha sonra Tahliye Kapağı Kilidi açılmalı ve kontrollü bir tahliye işlemi gerçekleştirilmelidir.


Aktüatör
Vana Kilidi
Teknik Servis
EnstrumanÇözüm